Реєстр прав власності на нерухомість: як отримати виписку?


Міністерство юстиції України (далі - Мін'юст) у роз'ясненні від 06.09.2011 р. надало відповіді на деякі питання отримання витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно (далі - Реєстр прав).

А саме: з якою метою і хто може отримати витяг, розмір плати за надання витягу, терміни надання, а також підстави відмови в наданні цього документа.

Зокрема зазначено, що згідно п. 7.6 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Мін'юсту від 07.02.2002 р. № 7 / 5 (далі - Положення № 7 / 5), надання витягу з Реєстру прав передує проведення технічної інвентаризації об'єкта, права щодо якого підлягають державній реєстрації.*

Право на отримання витягу з Реєстру прав мають:

* Власник (власники) об'єкта, права щодо якого підлягають державнійРеєстрації, або уповноважена ним (ними) особа;
* Правокористувача (правокористувача) нерухомого майна або уповноважена ним (ними) особа;
* Спадкоємці (правонаступники - для юридичних осіб) або уповноважені ними особи.

Для цього вищезазначені особи повинні подати бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) заяву за формою, визначеною в додатку 13 до Положення № 7 / 5.

Згідно з наказом Мін'юсту "Про затвердження тарифів за надання витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно" від 20.09.2002 р. № 83 / 5 тариф за надання витягу з Реєстру прав становить 72 гривні 25 копійок.

Однак зацікавлена ​​в отриманні витягуОсобу, крім зазначеної вище суми, повинне також сплатити проведення технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна.

Реєстратор БТІ надає витяг чи приймає рішення про відмову в наданні такого витягу протягом 14 робочих днів з дня прийняття заяви про надання витягу з Реєстру прав.

Зауважимо, що реєстрація права власності на нерухоме майно в порядку, визначеному Положенням № 7 / 5, проводитиметься до 01.01.2012 р.

З 01.01.2012 р. вводиться система державної реєстрації прав на нерухоме майно відповідно до Закону України від 11.02.2010 р. № 1878-VI.

Також надання витягів буде здійснюватися відповідно до Порядку надання витягів з Державного реєстру прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 22.06.2011 р. № 703.

Дата: 2011-09-14
Джерело: ubr.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

Боротьба з самовільним будівництвом в Україні врегульована, необхідним є дотримання діючих норм - юрист
Ризики інвестування в новобудову
Комфорт на 15 квадратів: презентація мініатюрного будинку в Київській області
Надія на долар: як девальвація допоможе забудовникам
Названо сім найбільш конкурентоспроможних міст світу
5 торгових центрів з цікавою архітектурою
Хто зможе проводити експертизи проектів будівництва?
Будинок з дахом який обертається: амбітний концепт від британських архітекторів
Дерев'яне кафе в Мельбурні
Waterfrom Design (Тайвань). Аптека як мистецтво


Loader